Fonden

Kontakt

Adresse
Glad fonden
Rentemestervej 45-47
2400 København NV

Telefon
T: 38120100

Email
information@gladfonden.dk

Bogholderi
bogholderi@gladfonden.dk
T: 38 12 01 19

Reception
information@gladfonden.dk
T: 38120100

Åben for henvendelser
Mandag-torsdag: 8.00-16.00
Fredag: 8.00-15.00

Afdelinger

København

Rentemestervej 45-47
2400 København NV
T: +45 38 12 01 00
M: information@gladfonden.dk

Aabenraa

Madevej 19, 1.
6200 Aabenraa
T: +45 74 63 36 00
M: aabenraa@gladfonden.dk

Ringsted

Jernbanevej 8,
4100 Ringsted
T: +45 61 14 45 01
M: bolette.pg@gladfonden.dk

Kolding

Olaf Ryes Gade 7K,

6000 Kolding
T: +45 20 48 17 82
M: bondesterup@gladfonden.dk

 

Esbjerg

Brolæggervej 3a,

6710 Esbjerg V
T: +45 75 12 76 76
M: marianne@gladfonden.dk

 

Ledelse

Mikkel Holmbäck

Administrerende direktør
T: 26220947
M: mikkel@gladfonden.dk

Trine Jordahn-Nielsen

Kommerciel direktør

T: 30115474
M: trine@gladfonden.dk

Hanne Jensen

Direktør for Kulturområdet

T: 30206835
M: hanne@gladfonden.dk

Dorte Justesen

Udviklingschef

T: 51519753
M: dorte@gladfonden.dk

Søren Sjørslev

Divisionschef

T: 31338630
M: soeren.s@gladfonden.dk

Kristian Mølgaard

Afdelingschef, Aabenraa

T: 40500957
M: kristian.pm@gladfonden.dk

Marianne Andersen

Afdelingschef, Esbjerg

T: 23691935
M: marianne.a@gladfonden.dk

Bolette Pilegaard Graae

Afdelingschef, Ringsted

T: 40126062
M: bolette.pg@gladfonden.dk 

Casper Jensen

STU og Erhvervschef

T: 21829999
M. casperj@gladfagskole.dk

Jesper Michelsen

Teaterleder

T: 21829999
M. jesper@gladteater.dk

Lene Timm

Projektleder

T: 40126269
M: lene.timm@gladfonden.dk

Mai-Britt K. Bonde-Sterup

Afdelingsleder

T: 2048 1782

bondesterup@gladfonden.dk

Bestyrelse

John Schmidt

Bestyrelsesformand

Mikkel Holmbäck

Adm. direktør

Christian Richard Charles Dahlager

Advokat

Henrik Marentius Svendsen

Seniorkonsulent

Katrine Petersen Appelgren

Medarbejderrepræsentant

 

Martin Dannefeldt Bøthner

Medarbejderrepræsentant

Vi bruger cookies – så er det sagt. Tyg dig igennem vores cookiepolitik her