Fonden

Kontakt

Adresse
Glad fonden
Rentemestervej 45-47
2400 København NV

Telefon
T: 38120100

Email
information@gladfonden.dk

Bogholderi
oekonomi@gladfonden.dk
T: 38120119

Reception
information@gladfonden.dk
T: 38120100

Åben for henvendelser
Mandag-torsdag: 8.00-16.00
Fredag: 8.00-15.00

Afdelinger

København

Rentemestervej 45-47
2400 København NV
T: +45 38120100
M: information@gladfonden.dk

Aabenraa

Madevej 19, 1.
6200 Aabenraa
T: +45 74633600
M: aabenraa@gladfonden.dk

Ringsted

Jernbanevej 8,
4100 Ringsted
T: +45 61144501
M: bolette.pg@gladfonden.dk

Esbjerg

Brolæggervej 3a,

6710 Esbjerg V
T: +45 75127676
M: esbjerg@gladfonden.dk

 

Ledelse

Mikkel Holmbäck

Administrerende direktør
T: 26220947
M: mikkel@gladfonden.dk

Dorte Justesen

Udviklingschef

T: 51519753
M: dorte@gladfonden.dk

Hanne Jensen

Direktør
Kulturområdet

T: 30206835
M: hanne@gladfonden.dk

Per Fruerled

Direktør
Uddannelse og beskæftigelse

T: +45 51963852
M: per.f@gladfonden.dk

Christina Barr

Afdelingschef, København
Fagskole og Erhverv

T: 21840437
M: christina.barr@gladfonden.dk

Kristian Mølgaard

Afdelingschef, Aabenraa

T: 40500957
M: kristian.pm@gladfonden.dk

Bolette Pilegaard Graae

Afdelingschef, Ringsted

T: 40126062
M: bolette.pg@gladfonden.dk 

Jesper Michelsen

Administrativ leder
Teater

T: 21829999
M: jesper@gladteater.dk

Lars Werner Thomsen

Kunstnerisk leder
Teater

T: 20737808
M: lars@gladteater.dk

 

Lene Timm

Projektleder
Flexuddannelsen

T: 40126269
M: lene.timm@gladfonden.dk

Kommunikation

Carina Thurecht Callisen Dyhr

Presse og kommunikation

T: 42748640
M: carina.d@gladfonden.dk

HR

Helle Rytcher Andersen

HR Partner, København

T: 4022 9002
M: helle.ra@gladfonden.dk

Bestyrelse

John Schmidt

Bestyrelsesformand

Mikkel Holmbäck

Adm. direktør

Christian Richard Charles Dahlager

Advokat

Henrik Marentius Svendsen

Seniorkonsulent

Katrine Petersen Appelgren

Medarbejderrepræsentant

 

Martin Dannefeldt Bøthner

Medarbejderrepræsentant

Her samler vi ikke på data, men på glade historier