Fonden

Kontakt

Adresse
Glad fonden
Rentemestervej 45-47
2400 København NV

Telefon
T: 38120100

Email
information@gladfonden.dk

Bogholderi
bogholderi@gladfonden.dk
T: 38120119

Reception
information@gladfonden.dk
T: 38120100

Åben for henvendelser
Mandag-torsdag: 8.00-16.00
Fredag: 8.00-15.00

Afdelinger

København

Rentemestervej 45-47
2400 København NV
T: +45 38120100
M: information@gladfonden.dk

Aabenraa

Madevej 19, 1.
6200 Aabenraa
T: +45 74633600
M: aabenraa@gladfonden.dk

Ringsted

Jernbanevej 8,
4100 Ringsted
T: +45 61144501
M: bolette.pg@gladfonden.dk

Esbjerg

Brolæggervej 3a,

6710 Esbjerg V
T: +45 75127676
M: marianne@gladfonden.dk

 

Ledelse

Mikkel Holmbäck

Administrerende direktør
T: 26220947
M: mikkel@gladfonden.dk

Dorte Justesen

Udviklingschef

T: 51519753
M: dorte@gladfonden.dk

Hanne Jensen

Direktør for Kulturområdet

T: 30206835
M: hanne@gladfonden.dk

Per Fruerled

Direktør for uddannelse og beskæftigelse

T: +45 51963852
M: per.f@gladfonden.dk

Søren Sjørslev

Divisionschef

T: 31338630
M: soeren.s@gladfonden.dk

Kristian Mølgaard

Afdelingschef, Aabenraa

T: 40500957
M: kristian.pm@gladfonden.dk

Marianne Andersen

Afdelingschef, Esbjerg

T: 23691935
M: marianne.a@gladfonden.dk

Bolette Pilegaard Graae

Afdelingschef, Ringsted

T: 40126062
M: bolette.pg@gladfonden.dk 

Jesper Michelsen

Teaterleder

T: 21829999
M: jesper@gladteater.dk

Lars Werner Thomsen

Teaterleder

T: 20737808
M: lars@gladteater.dk

 

Lene Timm

Projektleder

T: 40126269
M: lene.timm@gladfonden.dk

Bestyrelse

John Schmidt

Bestyrelsesformand

Mikkel Holmbäck

Adm. direktør

Christian Richard Charles Dahlager

Advokat

Henrik Marentius Svendsen

Seniorkonsulent

Katrine Petersen Appelgren

Medarbejderrepræsentant

 

Martin Dannefeldt Bøthner

Medarbejderrepræsentant

Kommunikation

Carina Thurecht Callisen Dyhr

Presse og kommunikation

T: 42748640
M: carina.d@gladfonden.dk

HR

Thea Kjærgaard Lauridsen

HR partner, København
Ansvarlig for §103

T: +45 2058 9903
M: thea.kl@gladfonden.dk

Anja Vagnsø

HR partner, København
Ansvarlig for §103

T: +45 4022 9002
M: anja.v@gladfonden.dk

Vi bruger cookies – så er det sagt. Tyg dig igennem vores cookiepolitik her